Festyny Europy, Karnawał w Wenecji, Jan Astner

Festyny Europy, Karnawał w Wenecji, Jan Astner

Jak donosi Rzeczpospolita, Jeronimo Martins planuje wprowadzenie na rynek sieci tanich kawiarni. Znając dotychczasowe osiągnięcia tej firmy z portugalskimi korzeniami, można się spodziewać, że eksperyment się uda.

Podobno pierwsza kawiarni z sieci Kropka Relaks już działa, ale firma o sprawie nie informuje, bo póki co projekt jest w fazie testów.

W kawiarni ma być to samo, co w innych placówkach tego typu. Kawa, ciastka, drobne przekąski i inne napoje, do tego prasa i bezprzewodowy internet. Tyle że dwa razy taniej.

Czy ten pomysł wypali? Całkiem prawdopodobne. W Polsce kawa w kawiarniach jest dość droga, i pewnie z tego powodu nie ma kultury odwiedzania codziennego odwiedzania kawiarni, bo to miejsce jest zarezerwowane na inne okazje, jak randki czy spotkania ze znajomymi. A ludzie z Biedronki nauczyli się jak zarabiać na niskich marżach. Co więcej, robią to doskonale.
Pomysł wprowadzenia tanich kawiarni będzie więc powieleniem przećwiczonego modelu. Wspomniany braku kultury kawiarnianej i klienta masowego może być pewnym utrudnieniem, ale niewykluczone, że Kropka Relaks go sobie wychowa.