Festyny Europy, Karnawał w Wenecji, Jan Astner

Festyny Europy, Karnawał w Wenecji, Jan Astner

Firma Marka Zuckerberga wchodzi na nowy rynek. Użytkownicy najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego będą mogli być podłączeni do niego cały czas, za pomocą facebookowego telefonu.

Kilka miesięcy temu w internecie opublikowano zdjęcia nowych telefonów HTC. Choć pojawiła się plotka, że to telefon Facebooka, sama firma zaprzeczała, a niektórzy eksperci uznali, że fotografie przedstawiają tylko nowe aparaty tajwańskiej firmy.

Jak się jednak okazuje, jest inaczej. Kilka dni temu Facebook podpisał bowiem umowę z HTC na stworzenie telefonów sprzedawanych wyłącznie pod marką serwisu społecznościowego.

Modele mają być w pełni zintegrowane z portalem i będą umożliwiać komunikację z osobami, które znajdują się w nim na liście kontaktów.

Jednak w tym wszystkim najciekawszy jest alians, w jakim powstają nowe telefony. HTC na pewno skorzysta z reputacji Facebooka. Dla Tajwańczyków oznacza to wejście w trochę nowy segment, bo dotychczas był kojarzony głównie z telefonami dla biznesmenów, a Facebook jest bardziej „uniwersalny”, bo czas, kiedy był serwisem dla młodzieży, dawno już minął. Z drugiej strony HTC ma już doświadczenie z produkowania telefonów dla Google, dla którego zrobił Nexusa.

I trzeci partner, choć obecny w mniejszym stopniu, to właśnie Google. Modele z logo Facebook będą działały w oparciu o system operacyjny Android, który zaczyna już dominować na rynku smartfonów. Zapowiada się bardzo ciekawy produkt – jeden telefon i trzy silne marki.